Malowanie drewna na wysoki połysk środkami VIDARON
Jak pomalować drewno na wysoki połysk?
22 sierpnia 2016
Lakierowanie drewna na zewnątrz
Lakier do drewna na zewnątrz – jak lakierować drewno krok po kroku
16 listopada 2016

Lakierobejca do drewna – Jak malować drewno lakierobejcą?

Malowanie drewna Lakierobejcą nie jest trudne, jeśli jednak chcesz uzyskać fantastyczny i zachwycający efekt pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Stosując się do wskazówek ekspertów marki VIDARON i przestrzegając reguł jakie posiada lakierobejca do drewna na opakowaniach, z pewnością bez problemów poradzisz sobie z malowaniem drewna i będziesz mógł cieszyć się jego nowym, pięknym wyglądem przez długi czas.

Chcąc malować drewno Lakierobejcą:

 • zapoznaj się z informacjami podanymi na etykiecie produktu i w karcie technicznej,
 • przygotuj niezbędne narzędzia malarskie,
 • zabezpiecz odpowiednio otoczenie folią malarską,
 • zadbaj o własne bezpieczeństwo – prace wykonuj w przewiewnym pomieszczeniu, przy otwartym/uchylonym oknie oraz w odzieży ochronnej,
 • przygotuj (oczyść) powierzchnię do malowania,
 • maluj drewno w odpowiednich warunkach,
 • pamiętaj o szlifowaniu międzywarstwowym.

Malowanie drewna Lakierobejcą VIDARON

Malowanie Lakierobejcą krok po kroku

Zanim przystąpisz do malowania drewna Lakierobejcą musisz starannie oczyścić jego powierzchnię. Pamiętaj o usunięciu poprzednich warstw farb i lakierów i dokładnym szlifowaniu papierem ściernym lub szlifierką (dzięki temu Lakierobejca równomiernie wniknie w drewno, nie powstaną plamy a drewno będzie równomiernie wybarwione).

Przed rozpoczęciem malowania Lakierobejcą dokładnie odkurz powierzchnię drewna (możesz to zrobić miękką, wilgotną ściereczką). Pamiętaj o zadbaniu o odpowiednią odzież ochronną i rękawiczki.

Otwórz puszkę i starannie wymieszaj produkt. Nakładaj Lakierobejcę na powierzchnię drewna przy użyciu pędzla lub wałka do malowania. Staraj się równomiernie rozprowadzać produkt na całej powierzchni i dbaj o to, aby w zakamarkach nie pozostał nadmiar Lakierobejcy.

Poznaj 10 ZASAD POPRAWNEGO MALOWANIA DREWNA https://vidaron.pl/sklep/blog/jak-malowac-drewno-poznaj-10-zasad/

Po nałożeniu pierwszej warstwy pozostaw drewno do wyschnięcia na okres podany na etykiecie. Po całkowitym wyschnięciu drewna przeprowadź szlifowanie międzywarstwowe, dzięki czemu wyrównasz jego powierzchnię i umożliwisz równomierne wchłonięcie drugiej warstwy.

Drugą warstwę Lakierobejcy VIDARON nakładaj po dokładnym usunięciu pyłu, który powstał podczas szlifowania międzywarstwowego. Staraj się rozprowadzić ją równomiernie i starannie, dzięki czemu uzyskasz pożądany, estetyczny efekt.

VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna

Malowanie drewna Lakierobejcą VIDARON jest czynnością łatwą, dzięki specjalnej żelowej konsystencji produktu. Charakteryzuje się ograniczonym kapaniem, pryskaniem i spływaniem z powierzchni pionowych. Lakierobejca VIDARON dostępna jest w kilkunastu modnych kolorach. Zawiera Teflon® surface protector oraz zapewnia 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony.

Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna VIDARON

VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna:

 • ma żelową konsystencję, dzięki której nie chlapie podczas malowania,
 • jest super wydajna (do 30 m²/L),
 • nadaje drewnu atrakcyjny wygląd,
 • tworzy elastyczną powłokę o satynowym połysku.

Sprawdź cenę LAKIEROBEJCY DEKORACYJNO-OCHRONNEJ VIDARON https://vidaron.pl/sklep/lakierobejca-dekoracyjno-ochronna-super-wydajna.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz