Jak malować drewno Lakierobejcą
Jak malować drewno lakierobejcą?
14 listopada 2016
Jak przygotować powierzchnię drewna do malowania
Jak przygotować drewno do malowania?
13 grudnia 2016

Jak malować drewno na zewnątrz lakierem?

Lakierowanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na to, aby drewno przez wiele lat wyglądało estetycznie i dekoracyjnie. Malowanie drewna Lakierem nie jest trudną czynnością i możesz ją wykonać samodzielnie – wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie narzędzia i poświęcisz trochę czasu.

Zanim zaczniesz lakierować drewno wybierz odpowiedni środek – do malowania drewna na zewnątrz budynku używa się specjalnego Lakieru Zewnętrznego, który tworzy specjalną powłokę chroniącą powierzchnię drewna przed wszystkimi zagrożeniami środowiskowymi i zabezpieczającą włókna drewna przed promieniowaniem UV.

Zobacz VIDARON LAKIER ZEWNĘTRZNY SATYNOWY POŁYSK https://vidaron.pl/sklep/lakier-zewnetrzny-5-l-bezbarwny-satynowy-polysk.html?___SID=U

Lakierowanie drewna na zewnątrz krok po kroku

 1. Przygotuj powierzchnię drewna do malowania – musi być czysta, sucha i wygładzona. Drewno wcześniej malowane wymaga usunięcia starych warstw produktu i szlifowania. Jeśli zauważysz ubytki lub szczeliny musisz je uzupełnić przy użyciu Szpachli.
 2. Drewno na zewnątrz wymaga nałożenia warstwy Impregnatu, który zapewni dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i środowiskowymi.
 3. Po wyschnięciu Impregnatu możesz rozpocząć lakierowanie – po dokładnym wymieszaniu zawartości puszki, nanieś na powierzchnię drewna grubą warstwę Lakieru i rozprowadź ją równomiernie przy użyciu pędzla. Lakierowanie zacznij od trudno dostępnych miejsc.
 4. Pozostaw lakierowane przedmioty do wyschnięcia.
 5. Wykonaj szlifowanie międzywarstwowe papierem ściernym o gradacji 320 – dzięki temu wygładzisz podniesione włókna drewna i wygładzisz jego powierzchnię. Pamiętaj o usunięciu pyłu powstałego podczas szlifowania.
 6. Nałóż drugą warstwę Lakieru i pozostaw drewno do wyschnięcia.
 7. Umyj dokładnie wszystkie narzędzia z pomocą rozpuszczalnika.

Czym malować drewno na zewnątrz

VIDARON Lakier Zewnętrzny

Do malowania drewna na zewnątrz użyj Lakieru Zewnętrznego – to środek opracowany specjalnie z myślą o drewnie bezpośrednio narażonym na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, wilgoci czy grzybów. Skutecznie chroni przed działaniem wody i zabezpiecza przed owadami.

Dzięki nowoczesnej formule UV NANO-BLOCKER, opartej na dyspersji nanocząsteczek tlenku ceru, VIDARON Lakier Zewnętrzny zabezpiecza włókna drewna przed rozpadem spowodowanym wpływem promieniowania UV.

VIDARON Lakier Zewnętrzny zalety:

 • odporny na trudne warunki atmosferyczne,
 • elastyczna i trwała powłoka,
 • podwyższona odporność na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne,
 • bardzo łatwa aplikacja.

Lakier do malowania drewna na zewnątrzSprawdź cenę VIDARON LAKIER ZEWNĘTRZNY https://vidaron.pl/sklep/lakier-zewnetrzny-bezbarwny-polysk.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz