Jak malować drewno Lakierobejcą
Jak malować drewno lakierobejcą?
14 listopada 2016
Jak przygotować powierzchnię drewna do malowania
Jak przygotować drewno do malowania?
13 grudnia 2016

Lakier do drewna na zewnątrz – jak lakierować drewno krok po kroku

Lakier do drewna jest jednym z najpopularniejszych sposobów na to, aby drewno przez wiele lat wyglądało estetycznie i dekoracyjnie. Malowanie drewna Lakierem nie jest trudną czynnością i możesz ją wykonać samodzielnie – wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie narzędzia i poświęcisz trochę czasu.

Zanim dowiesz się jak lakierować drewno wybierz odpowiedni środek – do malowania drewna na zewnątrz budynku używa się specjalnego Lakieru Zewnętrznego, który tworzy specjalną powłokę chroniącą powierzchnię drewna przed wszystkimi zagrożeniami środowiskowymi i zabezpieczającą włókna drewna przed promieniowaniem UV.

Zobacz VIDARON LAKIER ZEWNĘTRZNY SATYNOWY POŁYSK https://vidaron.pl/sklep/lakier-zewnetrzny-5-l-bezbarwny-satynowy-polysk.html?___SID=U

Jak lakierować drewno krok po kroku

 1. Przygotuj powierzchnię drewna do malowania – musi być czysta, sucha i wygładzona. Drewno wcześniej malowane wymaga usunięcia starych warstw produktu i szlifowania. Jeśli zauważysz ubytki lub szczeliny musisz je uzupełnić przy użyciu Szpachli.
 2. Drewno na zewnątrz wymaga nałożenia warstwy Impregnatu, który zapewni dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i środowiskowymi.
 3. Po wyschnięciu Impregnatu możesz rozpocząć lakierowanie – po dokładnym wymieszaniu zawartości puszki, nanieś na powierzchnię drewna grubą warstwę lakieru do drewna na zewnątrz i rozprowadź ją równomiernie przy użyciu pędzla. Lakierowanie zacznij od trudno dostępnych miejsc.
 4. Pozostaw lakierowane przedmioty do wyschnięcia.
 5. Wykonaj szlifowanie międzywarstwowe papierem ściernym o gradacji 320 – dzięki temu wygładzisz podniesione włókna drewna i wygładzisz jego powierzchnię. Pamiętaj o usunięciu pyłu powstałego podczas szlifowania.
 6. Nałóż drugą warstwę lakieru do drewna na zewnątrz i pozostaw drewno do wyschnięcia.
 7. Umyj dokładnie wszystkie narzędzia z pomocą rozpuszczalnika.

Lakierowanie drewna - lakier do drewna na zewnątrz

VIDARON bezbarwny lakier  do drewna na zewnątrz

Do malowania drewna na zewnątrz użyj Lakieru Zewnętrznego – to środek opracowany specjalnie z myślą o drewnie bezpośrednio narażonym na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, wilgoci czy grzybów. Skutecznie chroni przed działaniem wody i zabezpiecza przed owadami.

Dzięki nowoczesnej formule UV NANO-BLOCKER, opartej na dyspersji nanocząsteczek tlenku ceru, VIDARON bezbarwny Lakier do drewna na zewnątrz zabezpiecza włókna drewna przed rozpadem spowodowanym wpływem promieniowania UV.

VIDARON Lakier do drewna na zewnątrz zalety:

 • odporny na trudne warunki atmosferyczne,
 • elastyczna i trwała powłoka,
 • podwyższona odporność na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne,
 • bardzo łatwa aplikacja.

Lakier bezbarwny do drewna - Lakierowanie drewnaSprawdź cenę VIDARON LAKIER ZEWNĘTRZNY https://vidaron.pl/sklep/lakier-zewnetrzny-bezbarwny-polysk.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz