Produkty do malowania drewna
Jak wybrać odpowiedni produkt do malowania drewna
5 czerwca 2017
Bejcowanie drewna
Bejcowanie drewna – poradnik dla początkujących
1 sierpnia 2017

Jak pomalować pergolę?

Drewniane pergole to nie tylko piękny dodatek do ogrodu, ale także miejsce rodzinnych spotkań i źródło tak upragnionego latem cienia. Montowane są one na zewnątrz, więc nieustannie są one wystawione na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych – wilgoci, promieni słonecznych i dużych wahań temperatur, które są dla drewna szczególnie szkodliwe.

Malowanie pergoli – o czym należy pamiętać

Drewniana pergola w trakcie malowania

Aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem pergoli przez długi czas, należy dbać o jej odpowiednią konserwację i renowację. W tym celu będziemy musieli zaopatrzyć się w dwa preparaty: VIDARON Szpachla do drewna oraz VIDARON Impregnat Renowacyjny oraz w zestaw narzędzi malarskich. Nad wyraz pomocne okażą się pędzle, wałki malarskie, papier ścierny i odtłuszczacz. Przed przystąpieniem do pracy warto także sprawdzić prognozę pogody – z racji pracy na zewnątrz, przyda się odrobina ciepła i brak deszczu.

Dowiedz się więcej o: VIDARON SZPACHLA DO DREWNA https://www.vidaron.pl/sklep/szpachla-do-drewna.html

Jak przygotować drewno do malowania

Przed impregnacją drewna należy dokładnie umyć wszystkie elementy pergoli. Jeśli na jej powierzchni zauważymy ubytki lub nierówności uzupełniamy je Szpachlą do drewna VIDARON. Następnie drewno dokładnie szlifujemy papierem ściernym o odpowiedniej gradacji – powierzchnia będzie zauważalnie bardziej gładka, co nie tylko podniesie poziom wizualny całości, ale także pozwoli na zużycie mniejszej ilości preparatu renowacyjnego. Impregnat nałożony na gładką powierzchnię drewna rozejdzie się równomiernie, bez zacieków, plam i przebarwień. Po pracy papierem ściernym całość należy ponownie umyć i odpylić.

Odnowiona drewniana pergola

Jak zaimpregnować (i pomalować) drewno

VIDARON Renowacyjny Impregnat do drewna, dzięki swojej udoskonalonej, niekapiącej formule, jest prosty w aplikacji i niezwykle wydajny. Do jego nałożenia wystarczy zwykły pędzel lub wałek malarski. Preparat szybko wysycha, dzięki czemu drewno szybko uzyskuje właściwości ochronne przed warunkami atmosferycznymi. VIDARON Impregnat Renowacyjny nakładamy w co najmniej dwóch warstwach. Z racji szybkiego czasu schnięcia, pracę nad renowacją pergoli zakończymy w ciągu jednego (pogodnego) dnia.

Zobacz ceny: VIDARON IMPREGNAT RENOWACYJNY DO DREWNA https://www.vidaron.pl/sklep/renowacyjny-impregnat-do-drewna-700ml.html

Przeczytaj również – Bejcowanie drewna – poradnik dla początkujących