Jak przygotować powierzchnię drewna do malowania
Jak przygotować drewno do malowania?
13 grudnia 2016
Produkty do malowania drewna
Jak wybrać odpowiedni produkt do malowania drewna
5 czerwca 2017

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania drewna

Malując drewno należy stosować się do kilku ważnych zasad i wskazówek – w zależności od rodzaju drewna i wybranego preparatu musisz brać pod uwagę wiele aspektów, by być zadowolonym z efektów swojej pracy.

Najczęściej popełniane błędy podczas malowania drewna

W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać – wybierz dowolny środek do malowania drewna. Możesz użyć bejcy lub lakierobejcy w dowolnym kolorze, bezbarwnego lakieru czy impregnatu – poznaj właściwości wszystkich produktów do malowania drewna i wybierz ten, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Zobacz wszystkie ŚRODKI DO MALOWANIA DREWNA https://vidaron.pl/sklep/produkty.html

Źle przygotowana powierzchnia drewna

To jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas malowania drewna. Nakładanie preparatu na nieodpowiednio przygotowaną powierzchnię drewna skutkuje nie tylko niezadowalającym efektem, ale również brakiem skutecznej ochrony. Zanim przystąpisz do aplikacji musisz być pewien, że drewno jest suche, pozbawione tłustych plam, odpylone i starannie przeszlifowane – naniesiony na taką powierzchnię preparat wniknie równomiernie w drewno, dzięki czemu nie utworzą się nieestetyczne plamy.

Niewłaściwy dobór narzędzi

Preparaty do drewna dostępne na rynku mają różny skład chemiczny, w związku z czym do ich aplikacji należy używać różnego rodzaju narzędzi. Właściwy dobór wałka czy pędzla jest kluczowy nie tylko dla ergonomii pracy, ale również zabezpieczenia drewna i efektu końcowego.

Do malowania dużych powierzchni zaleca się używać wałka, który nie zostawia smug i zużywa mniejsze ilości produktu. Do niewielkich elementów i fragmentów drewna warto użyć niewielkiego wałka lub pędzla, którym dokładnie dotrzesz do wszystkich zakamarków.

Jak dobrze malować drewno

Złe warunki aplikacji

Pamiętaj, by malować drewno w odpowiednich warunkach – zbyt niska temperatura lub nieodpowiednia wilgotność powietrza sprawi, że efekt malowania nie będzie zadowalający.

Nakładając impregnat lub bejcę na drewno ogrodowe pamiętaj, żeby nie robić tego przy pełnym słońcu lub na deszczu – lepiej przenieść pracę do pomieszczenia lub poczekać na korzystniejsze warunki atmosferyczne.

Jak prawidłowo malować drewno

Niechęć do czytania etykiet

Czytanie etykiet i zapoznawanie się z informacjami podanymi na opakowaniach środków do malowania drewna to podstawa – każdy z preparatów jest inny i ma inne właściwości, dlatego konieczne jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat sposobu aplikacji czy doboru narzędzi.

Dowiedz się również JAK DOBRZE PRZYGOTOWAĆ DREWNO DO MALOWANIA https://vidaron.pl/sklep/blog/jak-przygotowac-drewno-do-malowania/

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz