odcienie drewna jak je ze sobą łączyć
Odcienie drewna – jak je ze sobą łączyć?
27 marca 2020
Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek
Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek? praktyczny instruktaż
24 kwietnia 2020

Co na balkon zamiast płytek? Wybierz drewno!

Ciekawie urządzony i estetycznie udekorowany balkon to niezwykła wizytówka mieszkania oraz przestrzeń, w której możesz odpoczywać, pracować i spotykać się z przyjaciółmi. Warto zainwestować w dekorację, która zapewni Ci prywatność oraz sprawi, że balkon będzie miejscem przyjaznym dla wszystkich domowników. Jak wykończyć balkon i korzystać z praktycznych udogodnień?

Przejdź do następnych akapitów:

Co na balkon zamiast płytek? Drewno!

Marzysz o stworzeniu cichego i praktycznie zaprojektowanego balkonu, który da Ci ukojenie po całym dniu pracy i pozwoli w spokoju poczytać książkę? Chciałbyś zorganizować przestrzeń do zabawy z dziećmi, stworzyć zielony zakątek w swoim domu i miejsce, gdzie będą przylatywać owady, a nawet pojawiać się ptaki? Nawet jeśli nie masz przestrzennego, rozbudowanego ogrodu lub sadu i mieszkasz w centrum miasta, jest to możliwe!

Balkon w mieście, zewnętrzny lub wewnętrzny, wąski, głęboki lub z ograniczonymi możliwościami aranżacji, to ciekawe wyzwanie dla amatora projektanta. Jak wykończyć balkon, by nie był tylko smutnym miejscem, które zastępuje pomieszczenie gospodarcze lub służy do rozwieszenia prania?

co zamiast płytek na balkon

Pamiętaj o kilku elementach. Im mniejszy balkon, tym więcej wielofunkcyjnych i kompaktowych rozwiązań warto w nim zastosować. Składane krzesła, podwieszane fotele lub hamaki to metoda na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na kilku metrach kwadratowych.

Stolik montowany do barierki, który złożysz jednym ruchem po zakończonej pracy czy też siedzisko z pojemnikiem na akcesoria, w którym schowasz stare doniczki, zabawki dla dzieci oraz poduszki i koc na chłodniejsze wieczory ozdobią balkon i ułatwią organizację.

Czym wyłożyć balkon?

Czym tanio wyłożyć balkon, by był elegancki i służył Ci przez wiele sezonów? Do wyboru masz całą gamę wygodnych i praktycznych materiałów. Bardzo często wybieranym produktem są płytki. Mogą być kamienne, gresowe, mrozoodporne, w tysiącach kolorów i licznych rozmiarach. Do ich ułożenia dobrze jest zatrudnić wykwalifikowaną ekipę, która zadba o odpowiednie wyrównanie podłoża i ułoży płytki tak, aby na balkonie nie zbierała się woda. Wadą płytek balkonowych jest jednak to, że w chłodniejsze dni mogą być zimne i uniemożliwiać siedzenie bezpośrednio na podłodze. Przyda się wówczas ciepły koc lub dodatkowy dywanik.

czym wyłożyć balkon

Co zamiast płytek na balkon? Czym tanio wyłożyć balkon, gdy chcesz to zrobić samodzielnie i osiągnąć atrakcyjny rezultat? Dobrze prezentuje się sztuczna trawa. Dotniesz ją własnoręcznie pod wymagany rozmiar, przykleisz do dowolnego podłoża, a jej konserwacja polega tylko na sezonowym czyszczeniu. Jest przyjemna w dotyku i pozwala na swobodną zabawę na bosaka najmłodszych domowników. Jej minusem jest to, że usunięcie wszelkich zabrudzeń, które zbiorą się między źdźbłami trawy, może sprawiać nieco trudności.

Co zamiast płytek na balkon – wybierz drewno

Co na balkon zamiast płytek, gdy chcesz znaleźć przyjemny i ciepły produkt, niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych? Postaw na drewno. Masz do wyboru kilka rodzajów wykończenia – deski z litego drewna, deski kompozytowe, panele drewniane, a także płytki w postaci dekoracyjnej plecionki. Każdy z tych materiałów, właściwie zaimpregnowany i ułożony, będzie bezpieczny dla wszystkich domowników, trwały i miły w dotyku.

drewno na balkon

Gdy wybierasz surowe drewno dowolnego gatunku, pamiętaj o jego właściwym zabezpieczeniu – trwałym i wielosezonowym. Odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie olej do drewna Vidaron. To nowoczesny produkt, który głęboko wnika w strukturę drewna, jednocześnie je odżywiając wzmacniając.

Zawiera naturalne składniki, które chronią oraz pielęgnują drewno. W jego składzie znajdziesz naturalny wosk roślinny Carnauba – najtwardszy spośród obecnie znanych wosków naturalnych. Zapewnia powierzchnię bez plam i nierówności, tworzy powłokę odporną na pleśń oraz grzyby. Co szczególnie ważne na balkonie, charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie oraz chroni przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak za jego pomocą olejować drewno, przygotowaliśmy film instruktażowy krok po kroku:

Już wiesz, czym wyłożyć balkon! Drewno to strzał w dziesiątkę – nie obawiaj się mozolnego sprzątania, korzystaj z balkonu niezależnie od pogody i zyskaj zachwycający kąt dal siebie i bliskich.