Lakier akrylowy niezbędna ochrona drewna w twoim domu
Lakier akrylowy do drewna – niezbędna ochrona drewna w Twoim domu
11 września 2019
Jak odnowić drewniane schody
Jak odnowić drewniane schody? Szybka renowacja schodów drewnianych
22 listopada 2019

Czym pomalować drzwi drewniane wewnętrzne? Farba do drzwi drewnianych

Malowanie drzwi wewnętrznych

Eleganckie drewniane drzwi wewnętrzne to ozdoba każdego domu. Dobrze zabezpieczone odpowiednim preparatem impregnującym sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i będą służyć Ci przez lata. Jak je chronić i jaka farba do drzwi drewnianych będzie najlepsza, aby wydobyć ich piękno i stworzyć niepowtarzalną aranżację w mieszkaniu?

Przejdź do następnych akapitów:

Lakier do drzwi drewnianych – porady i wskazówki

Zabezpieczenie lub renowacja drewnianych drzwi to podstawa, aby były one odpowiednio chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, nie były podatne na kurz, brud i inne zabrudzenia. Naniesienie warstwy ochronnej służy także szybszemu i łatwiejszemu czyszczeniu na dalszych etapach użytkowania.

Lakier do drzwi drewnianych powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów – być wydajny, szybkoschnący, pozostawiać delikatną powłokę na drewnie i podkreślać naturalne piękno słojów czy faktury drewna. To najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na podkreśleniu charakteru i indywidualnych cech danego surowca, bez zmiany jego koloru czy odcienia.

Farba do malowania drzwi
Wybierz dobrej jakości środek do malowania drzwi

Jak pomalować drewniane drzwi? Przed przystąpieniem do pracy upewnij się, że całość powierzchni jest dokładnie wyczyszczona, a drewniane drzwi nie zawierają sęków, mikrouszkodzeń, a skrzydło jest suche i było właściwie przechowywane. Gdy przystępujesz do pracy nad drzwiami z surowego drewna, przed przystąpieniem do malowania możesz wygładzić całość papierem ściernym o wysokiej gradacji. Stosuj się do wskazówek producenta i pamiętaj, aby przesuwać się wzdłuż słojów, uważając na ewentualne drobne detale i trudno dostępne miejsca.

Jak pomalować drewniane drzwi?

Jeśli kupiłeś surowe skrzydło z ościeżnicą, po podstawowym wygładzeniu powierzchni możesz od razu przystąpić do pracy. Postaw na szybkoschnący lakier akrylowy o łagodnym, niedrażniącym zapachu. Będziesz mógł nim szybko pomalować wybrane elementy drewniane w mieszkaniu, bez obawy o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich.

Lakier z atestami i spełniający europejskie normy bezpieczeństwa jest odpowiedni podczas malowania zabawek i sprzętów do użytkowania dla dzieci. Podkreśla i wydobywa naturalny kolor drewna. Zawiera inhibitory tanin, dzięki czemu zabezpiecza drewno przed przebarwieniami, które mogą powstawać w wyniki wydzielania się naturalnych soków lub żywic. Dostępny jest w kilku pojemnościach, dzięki czemu możesz swobodnie dopasować niezbędną ilość do zakresu planowanych prac. Po wyschnięciu preparatu otrzymujesz jedwabisty połysk i trwałą powłokę lakierniczą.

Jeśli zastanawiasz się czym pomalować lakierowane drzwi lub takie, które wymagają skrupulatnego czyszczenia i renowacji, zacznij od usunięcia starej powłoki. Gdy kupiłeś świeżo pomalowane drzwi lakierem, aby zmienić ich odcień lub nanieść bejcę, zmuszony będziesz zetrzeć warstwę ochronną.

Szlifowanie drzwi
Starannie przeszlifuj powierzchnię drewnianych drzwi

Czym pomalować drewniane drzwi wewnętrzne? Chciałbyś zmienić pierwotny odcień drewna? Zdecyduj się na Lakierobejcę dekoracyjno-ochronną Vidaron w odpowiednim kolorze. To produkt zbliżony do lakieru akrylowego, jednak dzięki zawartości pigmentu możesz wyostrzyć lub znacznie zmienić charakter drzwi wewnętrznych. Lakierobejca występuje w kilkunastu różnych odcieniach, można ją aplikować przy pomocy wałka, pędzla, tamponu lub wałka. Pozostawia elegancką, połyskliwą powłokę kryjącą. Dzięki użyciu kilku warstw produktu podczas malowania drzwi możesz osiągnąć zaskakujący efekt i zmienić odcień drewna o kilka tonów.

Czym pomalować drzwi wewnętrzne białe?

Produktem do zmiany wyglądu drzwi może być też farba do drzwi drewnianych wewnętrznych, która kompleksowo kryje powierzchnię i najbardziej intensywnie zmienia wygląd drewna. Malowanie drzwi drewnianych na biało też może stanowić ciekawe wyzwanie. Jak pomalować drzwi drewniane na biało? Do tego celu użyj wosku do drewna lub odpowiedniej farby. Jeśli chcesz osiągnąć efekt transparentnego koloru, postaw na bejcę. Całość na końcu zabezpiecz ponownie szybkoschnącym lakierem akrylowym, dzięki czemu drzwi posłużą Ci na dłużej. Jeśli myślisz o pokryciu warstwą 100% kryjącą, wybierz emalię akrylową, która nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.

Malowanie drzwi
Starannie pomaluj drzwi lakierobejcą lub lakierem

Zarówno lakierobejca, jak i lakier akrylowy pozwalają na użytkowanie drewnianych powierzchni przez kilka lat, pozwalając na zachowanie naturalnej barwy drewna. Chronią przed odkształceniami, odbarwieniami i dają swobodę użytkowania. Śliska warstwa ochronna ułatwia późniejsze mycie, a zabrudzenia nie wymagają gruntownego szorowania. Sprawdzony lakier lub farba do drzwi drewnianych to właściwy wybór na lata, bezpieczeństwo i pewna ochrona!