Olej do drewna - malowanie drewna olejem
Jaki olej do drewna wybrać – Olej do impregnacji drewna na zewnątrz
27 listopada 2018
jak malować lakierowane drewno
Malowanie lakierowanego drewna – uzyskaj olśniewający połysk
21 lutego 2019

Farba akrylowa do drewna na zewnątrz – jak malować farbami akrylowymi podczas odnawiania mebli balkonowych

Farba akrylowa do drewna na zewnątrz - malowanie mebli balkonowych farbą akrylową

Drewno to jeden z najbardziej eleganckich materiałów. Kupując drewniane meble kierujesz się ich ponadczasowością i trwałością. Jeśli po latach, zamiast kupna nowych, decydujesz się na remont starych, wybierz odpowiedni środek, który przedłuży życie twoich mebli o kolejne, długie lata. Farby akrylowe do drewna i metalu jest jedną z najlepszych powłok, która chroni i odnawia meble. Sprawdź, jaka farba akrylowa do drewna na zewnątrz pozwoli przywrócić starym przedmiotom dawny blask i jak prawidłowo ją zastosować.

Przejdź do następnych akapitów:

Możliwości farby akrylowej do drewna

Wykorzystanie farby akrylowej do drewna, oprócz zabezpieczenia struktury materiału, może nadać meblom zupełnie nowy, unikatowy odcień. To doskonałe rozwiązanie w momencie, kiedy pragniesz uzyskać w danej przestrzeni zupełnie nowy styl.

Jeśli marzy ci się wnętrze skandynawskie, rustykalne czy prowansalskie, pierwszym i elementarnym krokiem jest dopasowanie mebli do odpowiedniej kolorystyki. Malowanie drewna na określony, wymarzony kolor możliwe jest dzięki produktowi takiemu jak farby akrylowe do drewna. Cena emalii może różnić się w zależności od producenta, wykończenia i pojemności. Produkt jest trwały, dobrze przyczepny do podłoża i prosty w zastosowaniu.

Farba akrylowa do drewna

Typy wykończenia i kolory farby akrylowej

Wybór emalii do drewna i metalu zależny jest od efektu, jaki planujesz osiągnąć. Na rynku budowlanym dostępna jest farba akrylowa do drewna matowa, półmatowa, satynowa lub połyskliwa. Na powierzchni chropowatej najlepiej zaprezentuje się preparat satynowy lub matowy. W przypadku podłoża gładkiego, bez nierówności sprawdzi się połyskliwa farba akrylowa do drewna. Kolory w ofercie farb do drewna dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, wybór nie jest więc najłatwiejszy. Jeśli jednak w twojej głowie tli się ogólny zarys i koncepcja wnętrza, z pewnością dokonasz prawidłowego wyboru.

Farba akrylowa do drewna na zewnątrz – co pomalujesz?

Do malowania mebli, które mają stać na powietrzu i narażone będą na czynniki atmosferyczne, najlepiej sprawdzi się akrylowa farba do drewna na zewnątrz, np. Śnieżka Emalia akrylowa do drewna i metalu. To preparat o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i działanie promieni słonecznych. Oprócz powierzchni drewnianej, pomalować nią możesz także materiały drewnopochodne, tynki, elementy żeliwne i stalowe. Nada się do malowania elementów wyposażenia na placu zabaw.

 

 

 

Jeśli nie chcesz zdecydować się na farbę akrylową, możesz pokryć umeblowanie specjalistycznym impregnatem, np. Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym Powłokotwórczym VIDARON. Produkt zabezpiecza przed promieniami UV, wodą, śniegiem, grzybami oraz podkreśla naturalne piękno drewna.

Jak malować farbami akrylowymi – krótki instruktaż malowania drewna

Zastanawiasz się jak malować farbami akrylowymi? To bardzo proste, przed pomalowaniem drewna odpowiednio je przygotuj. Usuń starą powłokę papierem ściernym o ziarnistości 60-80 zgodnie z kierunkiem włókien.

Następnie zeszlifuj przedmiot delikatnym papierem ściernym, odkurz go i oczyść z pyłu.

W kolejnym kroku przygotuj pędzelki, pędzle i wałki lub wałki, dobierając odpowiednie narzędzie do specyfiki powierzchni.

Na początek pokryj trudnodostępne miejsca i detale małym pędzlem, a następnie wałkiem lub większym pędzlem pomaluj większe powierzchnie. Następnie nałóż drugą warstwę emalii pamiętając, że farba akrylowa do mebli schnie minimum 6 godzin.

Meble np. meble ogrodowe wykonane z drewna służą przez długie lata, dlatego warto je odnawiać. Dzięki pomalowaniu na wymarzony kolor, nadasz umeblowaniu drugie życie i odzyskasz ich dawny blask.