Malowanie drewna na wysoki połysk środkami VIDARON
Jak pomalować drewno na wysoki połysk?
22 sierpnia 2016
Lakierowanie drewna na zewnątrz
Lakier do drewna na zewnątrz – jak lakierować drewno krok po kroku
16 listopada 2016

Lakierobejca do drewna – Jak malować drewno lakierobejcą?

Jak malować drewno Lakierobejcą

Malowanie drewna Lakierobejcą nie jest trudne, jeśli jednak chcesz uzyskać fantastyczny i zachwycający efekt pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Stosując się do wskazówek ekspertów marki VIDARON i przestrzegając reguł jakie posiada lakierobejca do drewna na opakowaniach, z pewnością bez problemów poradzisz sobie z malowaniem drewna i będziesz mógł cieszyć się jego nowym, pięknym wyglądem przez długi czas.

Chcąc malować drewno Lakierobejcą:

 • zapoznaj się z informacjami podanymi na etykiecie produktu i w karcie technicznej,
 • przygotuj niezbędne narzędzia malarskie,
 • zabezpiecz odpowiednio otoczenie folią malarską,
 • zadbaj o własne bezpieczeństwo – prace wykonuj w przewiewnym pomieszczeniu, przy otwartym/uchylonym oknie oraz w odzieży ochronnej,
 • przygotuj (oczyść) powierzchnię do malowania,
 • maluj drewno w odpowiednich warunkach,
 • pamiętaj o szlifowaniu międzywarstwowym.

Malowanie drewna Lakierobejcą VIDARON

Przejdź do następnych akapitów:

Malowanie Lakierobejcą krok po kroku

Zanim przystąpisz do malowania drewna Lakierobejcą musisz starannie oczyścić jego powierzchnię. Pamiętaj o usunięciu poprzednich warstw farb i lakierów i dokładnym szlifowaniu papierem ściernym lub szlifierką (dzięki temu Lakierobejca równomiernie wniknie w drewno, nie powstaną plamy a drewno będzie równomiernie wybarwione).

Przed rozpoczęciem malowania Lakierobejcą dokładnie odkurz powierzchnię drewna (możesz to zrobić miękką, wilgotną ściereczką). Pamiętaj o zadbaniu o odpowiednią odzież ochronną i rękawiczki.

Otwórz puszkę i starannie wymieszaj produkt. Nakładaj Lakierobejcę na powierzchnię drewna przy użyciu pędzla lub wałka do malowania. Staraj się równomiernie rozprowadzać produkt na całej powierzchni i dbaj o to, aby w zakamarkach nie pozostał nadmiar Lakierobejcy.

Poznaj 10 ZASAD POPRAWNEGO MALOWANIA DREWNA

Po nałożeniu pierwszej warstwy pozostaw drewno do wyschnięcia na okres podany na etykiecie. Po całkowitym wyschnięciu drewna przeprowadź szlifowanie międzywarstwowe, dzięki czemu wyrównasz jego powierzchnię i umożliwisz równomierne wchłonięcie drugiej warstwy.

Drugą warstwę Lakierobejcy VIDARON nakładaj po dokładnym usunięciu pyłu, który powstał podczas szlifowania międzywarstwowego. Staraj się rozprowadzić ją równomiernie i starannie, dzięki czemu uzyskasz pożądany, estetyczny efekt.

VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna

Malowanie drewna Lakierobejcą Dekoracyjno-Ochronną VIDARON jest czynnością łatwą, dzięki specjalnej żelowej konsystencji produktu. Charakteryzuje się ograniczonym kapaniem, pryskaniem i spływaniem z powierzchni pionowych. Lakierobejca VIDARON dostępna jest w kilkunastu modnych kolorach.

VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna:

 • ma żelową konsystencję, dzięki której nie chlapie podczas malowania,
 • jest super wydajna (do 30 m²/L),
 • nadaje drewnu atrakcyjny wygląd,
 • tworzy elastyczną powłokę o satynowym połysku.

Sprawdź cenę LAKIEROBEJCY DEKORACYJNO-OCHRONNEJ VIDARON

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz