Malowanie drewna olejem
Olejowanie drewna – Malowanie drewna olejem krok po kroku
28 sierpnia 2017
Malowanie drewna z użyciem pędzla
Jak malować elementy drewnianej architektury w ogrodzie?
26 października 2017

Czym pomalować płot drewniany – Malowanie drewnianego płotu

Malowanie drewnianego płotu

Drewniane ogrodzenie ma swój urok, jednak wymaga więcej uwagi niż ogrodzenie wykonane z innych materiałów. Warto jednak poświęcić trochę czasu na jego konserwację, by móc cieszyć się jego pięknym wyglądem przez długi czas. Malowanie drewnianego płotu nie jest trudna, a jej efekty mogą być imponujące. Dowiedz się, jak i czym pomalować płot drewniany, by stanowił wyjątkową dekorację domu.

Przejdź do następnych akapitów:

Malowanie drewnianego płotu – przygotuj się dobrze!

Dobrze zorganizowana praca to podstawa, dlatego warto poświęcić chwilę na przygotowanie niezbędnych narzędzi i produktów. Pamiętaj, by dobrze przygotować drewno do malowania przed renowacją drewnianego płotu – deski powinny być suche, odtłuszczone i odkurzone. Jeśli poprzednie powłoki są uszkodzone, musisz się ich pozbyć (zeszlifuj je papierem ściernym lub szlifierką).

Jaki impregnat do płotu drewnianego? Wybierz właściwy środek!

Czym pomalować płot drewniany aby efekt był zadowalający? Kluczowy jest wybór środka do malowania drewna – jeśli chcesz aby renowacja drewnianego płotu przebiegła szybko i łatwo oraz nadać mu nowy wygląd wybierz Renowacyjny Impregnat Do Drewna. To produkt przeznaczony do szybkiej renowacji powierzchni wcześniej malowanych. Bazuje na formule FOUR‐SEASON PROTECTION, która gwarantuje ponadprzeciętne parametry odpornościowe na zmienne warunki pogodowe. Ponadto zawiera wosk, który odpycha wodę i zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci.

Dużą zaletą Renowacyjnego Impregnatu Do Drewna jest jego konsystencja, umożliwiająca szybką i łatwą aplikację.

Przeczytaj też NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PODCZAS MALOWANIA DREWNAMalowanie płotu drewnianego - Impregnowanie ogrodzenia z drewna

Czym pomalować płot drewniany?

Zanim zaczniesz malować ogrodzenie starannie wymieszaj zawartość puszki z Impregnatem. Do malowania użyj wałka lub pędzla. Na odpowiednio przygotowane drewno nałóż pierwszą warstwę Impregnatu Renowacyjnego pamiętając, że malowanie wzdłuż słojów daje najlepszy efekt dekoracyjny i ochronny. Drugą warstwę możesz nakładać już po 3 – 4 godzinach (czas schnięcia Impregnatu Renowacyjnego to ok. 3 godziny przy temperaturze +20oC).

Sprawdź cenę IMPREGNATU OGRODOWEGO VIDRON

Zapisz

Zapisz

Zapisz