Lakierowanie drewna – poradnik
10 sierpnia 2016
Ciemne kolory drewna – jakich środków użyć?
22 sierpnia 2016

Jak uzyskać efekt matowego drewna? Lakier matowy do drewna

Zależy Ci na tym, by drewniana altanka, meble czy schody miały piękną matową powierzchnię? Zobacz co polecają eksperci marki VIDARON. We wpisie znajdziesz listę środków do ochrony i dekoracji drewna, które wyeksponują matową strukturę drewna z jej szlachetnym usłojeniem.

Przejdź do następnych akapitów:

VIDARON Impregnat Do Drewna Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy

Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy VIDARON nadaje drewnianym elementom eleganckie matowe wykończenie, podkreślając jednocześnie szlachetny rysunek słojów.

Stopień połysku: mat
Typ wykończenia: drewno naturalne w dotyku

Zastosowanie:

  • ochronno-dekoracyjne malowanie surowego drewna, drewnianych fasad, mebli ogrodowych, altan oraz innych powierzchni z drewna (zarówno gładkiego, jak i szorstkiego w celu ich ochrony przed szkodliwym działaniem czynników biologicznych, niszczącym działaniem wilgoci i warunków atmosferycznych),
  • do malowania zewnętrznych i wewnętrznych elementów stolarki budowlanej, krokwi, łat, więźb dachowych, drewnianych okładzin budynków, altan, płotów, konstrukcji stropów i dachów, architektury ogrodowej itp.

Impregnat do drewna Vidaron nie jest przeznaczony do impregnowania drewnianych podłóg, schodów, ciągów komunikacyjnych. W przypadku nietypowych zastosowań (np. materiały drewniane stosowane w dekarstwie, okładziny korkowe itp.) użycie wyrobu należy skonsultować z Producentem. Impregnat bezbarwny nie może być stosowany jako warstwa ostateczna.

Pobierz instrukcję Impregnatu do drewna Vidaron»

VIDARON Lakier Bezpodkładowy

Lakier Bezpodkładowy VIDARON tworzy piękną matową powierzchnię na lakierowanych meblach ogrodowych, schodach czy podłodze.

Stopień połysku: mat
Typ wykończenia: powłoka lakiernicza

Pobierz instrukcję Lakieru Bezpodkładowego VIDARON»

Zastosowanie:

  • Lakier Bezpodkładowy VIDARON przeznaczony jest do ochronno‐dekoracyjnego lakierownia podłóg z drewna i materiałów drewnopochodnych wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie polecany do lakierowania parkietów i podłóg z desek w pomieszczeniach mieszkalnych.

VIDARON Lakier Nitro

Lakier Nitro VIDARON podkreśla i zachowuje naturalny kolor drewna, wydobywając jego walory. Polakierowane meble, boazeria czy balustrada przykuwa uwagę ciepłą kolorystyką drewna i szlachetnym usłojeniem.

Stopień połysku: mat
Typ wykończenia: powłoka lakiernicza

Pobierz instrukcję Lakieru Nitro VIDARON»

Zastosowanie:

VIDARON Lakier Nitro przeznaczony jest do profesjonalnego malowania galanterii, elementów wykonanych z drewna, materiałów drewnopochodnych i metalu, wyłącznie w instalacjach przemysłowego malowania. Wymalowana powierzchnie nie jest odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.